התצוגה לא במיטבה? סליחה, נסו לרענן את העמוד.

הסדנאות

מטרתן של הסדנאות להקל עליכם את תהליך הכתיבה והשכתוב כך שתוכלו להוציא מתחת ידכם טקסט זורם ובהיר יותר. העקרונות מבוססים הן על היכרות מעמיקה עם צורכי הכתיבה העיונית והאקדמית והן על ניסיוני בעריכת טקסטים של אחרים והיכרות עם ה”בורות” האורבים בדרך.

הסדנאות מחולקות לפי קהלי היעד – חוקרים, עורכי לשון וכותבי טקסטים עיוניים – ומתקיימות בקבוצות קטנות, באווירה נעימה ופתוחה. את כל הסדנאות אפשר להזמין כסדנאות ארגוניות וגם להתאימן לאופי הקבוצה.

הסדנאות לחוקרים/ות

סדנאות הכתיבה מיועדות להקל על כל מי שכותב טקסט מחקרי במסגרת לימודי תואר שני ומעלה – סמינריון, הצעת מחקר, תזה, דוקטורט, מאמר, דו”ח מחקר וכדומה – במגוון מדעי החברה והרוח (במובנם הרחב ביותר). מתאימות לתלמידי מחקר ולחוקרים שכתיבה היא חלק מהגדרת התפקיד שלהם. הסדנאות ניתנות במסגרת ארגונית בלבד – הרצאת אורח במסגרת סמינר, סדנה לתלמידי מחקר (למשל פורום דוקטורנטים), יום עיון ארוך (כולל עבודה עצמית) וכדומה. אפשרית גם התארגנות פרטית של 6 משתתפים לפחות. 

הסדנאות לעורכי/ות לשון

מטרתן של הסדנאות לעורכות לשון – וכמובן עורכים 🙂 – לספק למי שבחר להתמקצע בעריכה עיונית ואקדמית כלים מעמיקים יותר לניתוח הטקסט ודגשים לשיפורו. אף שעריכת לשון מוגדרת כתיקוני לשון ושיפור הניסוח, לא פעם עורכי לשון נדרשים ליותר מזה: לחידוד הטענה, לארגון הטקסט, לאיתור אי-דיוקים וחזרות – מיומנויות שלא תמיד נלמדות בהכשרות לעריכה. כמו לכן לרשותכם סדנה דיגיטלית להבנת השיטות השונות של התקנת מקורות. 

הסדנאות לכותבים/ות

סדנאות אלה עוסקות בכתיבה עיונית באופן כללי, ולכן מתאימות לכותבים של דפי מידע, מאמרי דעה, ספרי לימוד וכל טקסט שמטרתו לשכנע ברעיון או לסקור נושא; וכן לחוקרים בשלבי הליטוש של הטקסט. סדנה זו ניתנת במסגרת ארגונית בלבד כסדנת העשרה.